Коли хочеться свіжих булочок, різних на смак, у малій кількості – спечіть їх власноручно. Так ви отримаєте домашній продукт, в який точно знаєте, що додали і як виготовили.
Деколи здається, що займатися випічкою власноручно недоцільно: великі витрати часу на закупівлю складників та виготовлення, довготривалий процес. Але при правильному плануванні та деякій практиці готування стає справжнім корисним улюбленим заняттям та справою, корисною для душі і здоров’я, яка приноситиме радість.
Ці булки я спекла за рецептом, який викладала на сайті кулінарного блогу традиційної етнічної кухні Етнокук, на найпростішій заквасці, яку відживила з холодильника з використанням 700 гр. борошна. Також дуже смачно виходить з хмелевої закваски. Зріла закваска сходить швидко і за ніч в теплому місці була уже вся в бульбашках, тісто підняла за чотири години. Весь процес не займає багато часу, три-чотири ложки закваски заливається склянкою теплої води, додається мед або цукор, розмішується і потрохи всипається борошно, щоб маса мала густину тіста як на млинці. Кладете в тепле місце – і все, займаєтесь іншими справами декілька годин, в залежності від температури в приміщенні і вологості повітря. А найкраще зробити це все на ніч – процес приготування займе 10 хв., на ранок уже замішувати тісто.
Тісто в невеликих кількостях робити легко, а також можна використовувати різноманітну сучасну техніку, кухонні комбайни, режим замішування в хлібопічці. Весь процес не займе більше 15 хв, далі воно стоїть в теплому місці і «підростає». Формування булок також відбувається швидко, адже потрібно просто відщипнути малі шматки тіста, викласти на змащену форму для випікання та дати постояти до години часу. Булки з кунжутом обкачуємо в насінні одразу при формуванні, так само, як і подовгуваті палички. Посередині у мене видно в формі є один ряд булок з начинкою з яблучного варення та дерену. Як тільки вироби піднімуться – випікаємо, в залежності від виду печі ~30-45 хв. Якщо плануються пампушки з часником, то їх слід одразу ще гарячими полити олією з розтовченими зубчиками.
Часу займає так ніби багато, але особистої роботи – мінімум. А після цього будете мати найсмачніші булки, спечені власними руками, якими можна похвалитися та пригостити найрідніших.
Ліля Тяжка для кулінарного сайту традиційної етнічної кухні Етнокук (Etnocook)