Всі фото клікабельні, а також можна швидко та зручно роздрукувати статтю

козяче молоко та сир

козяче молоко та сир

Зараз лідером серед молочних продуктів є коров’яче молоко та вироби з нього. Проте так було не завжди – козяче молоко високо цінувалося нашими предками за поживність та універсальність, до того ж самі кози невибагливі, малого розміру та зручні для вирощування і догляду навіть у невеликому господарстві.

кози займають мало місця

кози займають мало місця

Загальновідомі випадки алергії на коров’яче молоко та негативний вплив на малих дітей – козяче молоко зазвичай не викликає алергій, бо містить надзвичайно малу кількість білка казеїну, тому його можна давати дітям-алергікам після одного року (до року таким малюкам рекомендують обійтися рослинними замінниками, для прикладу соєвим продуктом).

зазвичай козяче молоко не викликає алергії

зазвичай козяче молоко не викликає алергії

Козяче молоко дієтичне, містять більше незамінних жирних кислот (лінолеву і арахідонову), краще перетравлюється та засвоюється завдяки оптимальному розміру молекул протеїну.

Містить менше лактози і підходить у невеликих дозах людям з несприйняттям лактози.

Одна склянка козячого молока (~250г.) містить: 168 калорій (703 kJ), вітамін А – 483 МО (Міжнародних Одиниць), вітамін С – 3,2 мг., вітамін D – 29,3 МО, Омега-3 жирні кислоти – 97,6 мг., Омега-6 жирні кислоти – 266 мг., кальцій – 327 мг. Також козяче молоко містить більше вітамінів К, Е, В6, ніж коров’яче та овече.

найкраще молоко - найсвіжіше

найкраще молоко – найсвіжіше

З недоліків: має дуже різкий запах та смак, який посилюється з часом зберігання (найкраще – органічне, найсвіжіше), а також через присутність лактози не підходить як повноцінний замінник коров’ячого молока людям з індивідуальним несприйняттям лактози.

Ліля Тяжка для Etnocook

Використані джерела:
Nutrition Data
Фото: коза, дівчинка з козою, дівчинка доїть козу

Роздрукувати рецепт Роздрукувати рецепт

Залишити коментар

Додати зображення до коментаря

>