- Etnocook: сайт етнічної кухні - https://etnocook.com.ua -

Козяче молоко

Всі фото клікабельні, а також можна швидко та зручно роздрукувати статтю [1]

козяче молоко та сир [2]

козяче молоко та сир

Зараз лідером серед молочних продуктів є коров’яче молоко та вироби з нього. Проте так було не завжди – козяче молоко високо цінувалося нашими предками за поживність та універсальність, до того ж самі кози невибагливі, малого розміру та зручні для вирощування і догляду навіть у невеликому господарстві.

кози займають мало місця [3]

кози займають мало місця

Загальновідомі випадки алергії на коров’яче молоко та негативний вплив на малих дітей – козяче молоко зазвичай не викликає алергій, бо містить надзвичайно малу кількість білка казеїну, тому його можна давати дітям-алергікам після одного року (до року таким малюкам рекомендують обійтися рослинними замінниками, для прикладу соєвим продуктом).

зазвичай козяче молоко не викликає алергії [4]

зазвичай козяче молоко не викликає алергії

Козяче молоко дієтичне, містять більше незамінних жирних кислот (лінолеву і арахідонову), краще перетравлюється та засвоюється завдяки оптимальному розміру молекул протеїну.

Містить менше лактози і підходить у невеликих дозах людям з несприйняттям лактози.

Одна склянка козячого молока (~250г.) містить: 168 калорій (703 kJ), вітамін А – 483 МО (Міжнародних Одиниць), вітамін С – 3,2 мг., вітамін D – 29,3 МО, Омега-3 жирні кислоти – 97,6 мг., Омега-6 жирні кислоти – 266 мг., кальцій – 327 мг. Також козяче молоко містить більше вітамінів К, Е, В6, ніж коров’яче та овече.

найкраще молоко - найсвіжіше [5]

найкраще молоко – найсвіжіше

З недоліків: має дуже різкий запах та смак, який посилюється з часом зберігання (найкраще – органічне, найсвіжіше), а також через присутність лактози не підходить як повноцінний замінник коров’ячого молока людям з індивідуальним несприйняттям лактози.

Ліля Тяжка для Etnocook

Використані джерела:
Nutrition Data [6]
Фото: коза [7], дівчинка з козою [8], дівчинка доїть козу [9]