- Etnocook: сайт етнічної кухні - https://etnocook.com.ua -

Як вибрати полуницю

Поради про те, як купити смачну і свіжу ягоду полуниці можна також зручно роздрукувати [1]

Також варто спробувати Рецепт полуничного варення [2]

полуниця [3]

полуниця

Загальновідомо, що одна чашка (236 г) полуниці містить близько 45 калорій/кілограм (188 кДж) і є відмінним джерелом вітаміну С і флавоноїдів.

Цей фрукт відомий дуже низьким вмістом насичених жирів, холестерину і натрію. Це також хороше джерело фолієвої кислоти, калію, харчових волокон, марганцю. Одна порція — близько восьми полуниць— надає більше вітаміну С, ніж апельсин. Полуниця є одним з топ-20 фруктів з антиоксидантним потенціалом.

Проте, до купівлі полуниці слід віднестися дуже серйозно, бо саме в ній залишається дуже багато пестицидів, навіть після миття.

Отже, щоб вибрати корисну ягоду без шкоди здоров’ю, слід:

1. Утриматися від покупки надто ранніх ягід чи в міжсезоння в супермаркетах, так як такі плоди зазвичай завезені здалеку і спеціально оброблені для міцності. Купувати ягоди, що вкриті шаром хімікатів, та ще за ціною, що перевищує класичну літню, – шкідливо і для здоров’я, і для бюджету. Також існує ще один спосіб зберігання заморських ягід – обробка інертними газами (азотом і т.д.), які не дають розвинутися окислювальним процесам. До слова, цей спосіб найдорожчий. Як правило, в найбільших супермаркетах продається якраз полуниця “з-під газу”. Закуповуватися найкраще в пік сезону, з фермерських господарств чи від приватних продавців сільськогосподарської продукції.

2. Купувати в місцевих продавців, з околиць. Щоб доїхати здалеку, полуниця повинна бути певним чином оброблена або зібрана недостиглою (буде менш ароматною).

3. Довіритися своєму нюхові — аромат свіжозібраної достиглої полуниці просто неперевершений і дуже насичений.

4. Орієнтуватися на колір, ягода повинна бути рівномірно забарвлена в червоний колір. Занадто насичений червоний може, проте, означати, що її оброблено селітрою. Однією з ознак, що ягоди були зібрані недостиглими, є біла пляма на ягоді — такі плоди не дуже ароматні, і скоріш за все, пережили довгу дорогу.

5. Форма має бути середньою, дуже великі полуниці можуть виявитися на смак водянистими. Якщо всі плоди однакового розміру, можна запідозрити генетичне втручання.

6. Відбирайте тверді ягоди з квітконіжками (якщо вони цілі – вітамін С буде на місці).

7. На ягодах не повинно бути плямочок (ознака псування або обприскування хімічними речовинами).

8. При виборі полуниці потрібно дивитися, щоб вона не була підгнилою. Цятки на ягодах можуть також говорити про те, що на них все-таки побувала “хімія”.

9. Хороша полуниця повинна залишати сліди соку на посуді або упаковці, якщо слідів не залишається – ягода була оброблена хімікатами.

10. Звісно, перед купівлею полуниці варто її попробувати на смак, але тільки добре промивши ягоду водою.

 Використані джерела:

Більше порад щодо ягід і фруктів [8]