Всі фото клікабельні, а також можна швидко та зручно роздрукувати статтю [1] про перші кроки планування здорового харчування та тренування від українського сайту традиційної етнічної кухні Etnocook [2], автор Ліля Тяжка [3], всі права захищено.
Як відомо, схема вироблення енергії організмом є, якщо спрощено, досить передбачуваною: ми споживаємо їжу (білки, жири, вуглеводи), з певною енергетичною цінністю – всім відомі калорії, – які спалюються під час навантажень або відкладаються про запас.
Для того, щоб мати струнке, підтягнуте тіло, слід щодня обирати перший варіант. Тобто їсти і витрачати. Здорове пострункішання [6] побудоване на якісному харчуванні, урізанні кількості калорій та щоденній фізичній активності.
Варто звернути увагу, що, перш за все, перед початком складання плану харчувань та тренувань, слід проконсультуватися зі своїм лікарем, особливо якщо у вас наявні захворювання, та враховувати алергії і протипоказання при плануванні прийомів їжі. Надана інформація не замінює консультації або медичного обслуговування кваліфікованого медичного працівника і не є медичною діагностикою чи лікуванням. Перш ніж вносити зміни у дієту чи спосіб життя, слід проконсультуватися з спеціалістом.
Беззаперечним є факт, що ми відчуваємо потребу у постійному русі, навіть якщо звикли до сидячої роботи та мінімальних навантажень. Не зважаючи на зайву вагу. У будь-якому віці. Рух – це життя, він завжди приносить задоволення.
Зараз розмова саме про те, що вправи потрібні всім, хоча найкраще виробити звичку до здорового харчування та спорту в якомога молодшому віці та запобігти виникненню різноманітних проблем, пов’язаних з зайвою масою тіла.
Вважається, що здорова доросла людина повинна споживати, в середньому, 2000 ккал/день та займатися спортом 150 хв. на тиждень (ці дані не стосуються професійних спортсменів). Слід розуміти, що час на фізичні заняття потрібно рівномірно виділяти щодня. Це приблизно 30 хв. на день. Ніби небагато. Але тут є нюанс — займатися слід щодня, без перерв, змінюючи види діяльності (якщо це прогулянки, то бажано вибирати різну місцевість).
Усі зміни слід запроваджувати поступово, заплановано та описувати [7] свої враження і відчуття. Плавність — ось що основне.
Перші зміни на шляху до здорового харчування
Для початку не робимо ніяких кардинальних змін в меню [8], а зменшуємо порцію. Для цього дуже добре підходить така хитрість, як менша тарілочка темного кольору (перевага віддається блакитним, синім, темно-зеленим кольорам): психологи вважають, що такі відтінки дещо пригнічують відчуття голоду, а порція на ній здаватиметься великою і психологічно легше буде з’їсти реально менше.
Для харчування потрібно виділити спеціальний час, приділяючи увагу зовнішньому оформленню страви, добре пережовувати, не спішити, а насолоджуватись. Одразу переконати себе, що добавки не буде і слід розсмакувати усе тут і зараз.
За пів години до прийому їжі українська кухня Етнокук рекомендує випити склянку теплої води — це зніме дуже різке відчуття голоду.
Рух у щоденному житті
З фізичних навантажень, якщо це щось нове в житті, варто почати з прогулянок. Вибрати час, який найбільше підходить (але не раніше, ніж за годину після їжі) , і йти швидким кроком, не відволікаючись. Маршрут продумується наперед, найкраще щоб це була просто прогулянка в зеленій зоні, але інколи, як виняток, підійде також похід пішки в магазин або в гості.
Користь від звички прогулюватися, насправді, колосальна: це зняття стресу (відбувається викид гормону щастя ендорфіну), активізація обміну речовин, спалення калорій, зміцнення опорно-рухового апарату та й просто підняття настрою.
Для початку це, насправді, все що необхідно запроваджувати зі змін в перший тиждень: зменшуємо порцію (не змінюючи меню) та вводимо в щоденний графік півгодинні прогулянки на свіжому повітрі. Пам’ятаємо про плавність та поступовість.
Один з найголовніших кроків до здорової красивої підтягнутої фігури вже зроблено!
Ліля Тяжка для Etnocook.com.ua [2]
Читайте також: