- Etnocook: сайт етнічної кухні - https://etnocook.com.ua -

Час розсади – що посадити на балконному городі

Всі фото в статті традиційної української етнічної кухні Etnocook про вирощування розсади клікабельні, а також можна швидко та зручно роздрукувати статтю [1]

балконний-город-етнокук-українські-овочі-кухня [2]

Огірки – незамінний овоч в традиційній українській кухні. Декілька кущів зробили на моємо балконі затишу приємну атмосферу та тішили око цвітінням і досить великими плодами

Загальновідомо, що лютий та березень є найкращими місяцями для вирощування розсади. Особливо уважно слід ставитися до вибору рослин, які будуть рости на балконі: тут слід враховувати їхній майбутній розмір, освітлення, температурні вимоги.

Я щороку вибираю різні рослини, але помідори та огірки – це щось, що мусить бути обов’язково. Особливого догляду, крім регулярного поливу та видалення зайвих пагонів, рослини зазвичай не потребують. З особистого досвіду найкращою порадою є вести найпростіший щоденник, де записувати що, куди і коли було посаджено.

маленькі-огірки-розсада-балкон-квартира-етнокук-українська-традиційна-кухня [3]

Проросле насіння огірків потребує мало моєї уваги, головне – це регулярний полив та теплі умови

Спочатку вибираємо насіння. На обмеженому просторі в контейнерах зазвичай вирощують квіти, зелень, деякі види овочів. Насіння пророщують в приміщенні, зберігаючи температурний режим. Спочатку слід уважно читати інструкцію по посіву, найкращий час для розсади, підготовку насіння – деяке потрібно попередньо підігрівати або замочувати, а інше – покласти в морозильну камеру (найпоширеніший приклад – цибулини тюльпанів).

Землю для розсади беруть пухку, найчастіше – підготовану торф’яну суміш. Контейнери слід попередньо ошпарити окропом та витерти насухо, щоб запобігти виникненню різноманітних захворювань у рослин. Частіше за все насіння одного виду висівають у досить місткі контейнери, а при розсадженні розділяють, роблячи необхідну відстань між ними, для розвитку кореневої системи. Деякі рослини пересаджують в окремі контейнери ще в приміщенні, коли з’являються перші справжні листочки. Інколи використовують одразу індивідуальні контейнери для кожної окремої насінинки.

рослини-на-балконі-українська-кухня-розсада-етнокук [4]

В якості індивідуальних контейнерів можна використовувати шкаралупу перепелиних яєць, і навіть разом з нею висадити у відкритий ґрунт – стінки будуть прекрасним добривом

Засіявши насіння у ґрунт на відповідну глибину (зазвичай 1-2 см від верхньої межі землі), землю поливають, контейнер ставлять у тепле світле місце та накривають харчовою плівкою, поки не появляться перші листочки. Потім відкривають і регулярно здійснюють полив з розпилювача.

українська-кухня-розсада-балкон-насіння-етнокук [5]

Дуже важливо записувати та робити помітки що, де і коли посаджено

Рослини можна висаджувати у відкритий ґрунт, коли температура стійко тримається вище 15С. Перед пересадкою проводять певне “загартовування” – виносять контейнери з приміщення на декілька годин в найтепліші години дня. Поступово час перебування на свіжому повітрі збільшують.

розсада-помідори-етнокук-українські-овочі-страви-кухня [6]

помідори зазвичай досить невибагливі та прекрасно ростуть у балконних контейнерах

Рання розсада дозволить насолоджуватися балконними насадженнями довше та швидше отримати плоди.

помідори балкон етнокук [7]

навіть маленький сад та город на балконі принесуть величезне задоволення від результатів своєї праці

Рецепт Сушені помідори в олії [8] від традиційної етнічної кухні Etnocook