unahi-don-lilya-tyazhka-etnokuk-mandrivky-yaponijeyu

Японський копчений вугор з рисом, фото Мандрівки Японією для етнічної кухні Етнокук

Традиційну японську страву унагі-дон (унадон, unadon), яка, при перекладі означає дослівно “вугор” і “чашка з рисом” – я куштувала у затишному сімейному ресторані, який розташований поруч з всесвітньо відомим монастирем Тодай в місті Нара, давній столиці Японії.

nara-yaponiya-lilya-tyazhka-etnokuk-mandrivky-yaponijeyu

Вид на місто Нара, Японія, фото Мандрівки Японією

Унагі-дон складається з великої глибокої тарілки з готовим пропареним білим рисом та шматочків підкопченого вугра. Рибу готують у стилі кабаякі (kabayaki, яп. 蒲焼) – маринують у солодкому соєвому соусі перед приготуванням. До страви також подають місо-суп, мариновані та свіжі овочі, а готового вугра посипають зверху сумішшю трав для підкреслення смаку та надання особливого аромату.

sup-i-ovochi-do-unahi-don-etnokuk-mandrivky-yaponijeyu

Традиційні японські страви, фото Мандрівки Японією для етнічної кухні Етнокук

Японська страва унагі-дон відома з пізнього періоду Едо (Бунка ера, 文化, поч. 19 ст.) і залишається популярною в наш час. Відомі три її найпопулярніші варіації:

  • унаджу (unajū, 鰻重) – та сама страва у коробках для обіду;
  • нагаякі (nagayaki, 長焼き) – рис та вугор подаються окремо;
  • хіцумабуші (hitsumabushi, 櫃まぶし) – комплексна страва з рису, вугра, супу та овочів, яка має певну послідовність споживання.

На відео показано покрокове приготування хіцумабуші у популярному японському кулінарному шоу “Приготування їжі з собакою” (“Cooking with Dog”), де маленький милий пудель спостерігає за всім процесом прямо зі столу поруч з кухарем.

Японський копчений вугор з рисом є надзвичайно поживна та корисна страва, рекомендую скуштувати всім, хто хоче познайомитись з японськими традиціями та етнічною кухнею Країни Вранішнього Сонця, зокрема.

Кабаякі з найдавніших часів споживають у останні вісімнадцять найспекотніших днів літа, які традиційно у Японії називаються “Дойо” і вважаються сезоном землі. Літо в Країні Вранішнього Сонця надзвичайно спекотне з підвищеною вологістю і вважається, що легше перенести період важких кліматичних умов вживаючи легку та поживну їжу, багату на вітаміни та мікроелементи – а саме таким є копчений вугор. Існує навіть спеціальне свято, Усі-но-хі (укр. День Корови), коли ця страва є центральною.

Ліля Тяжка для кулінарного порталу Етнокук,
фото – Мандрівки Японією

Роздрукувати рецепт Роздрукувати рецепт

Залишити коментар

Додати зображення до коментаря

>