- Etnocook: сайт етнічної кухні - https://etnocook.com.ua -

Перу гастрономічне

Peru on World Travel Awards 2012 [1]

Перу - Найкращий Гастрономічний Напрям!

14 вересня 2012 року на церемонії, яка відбулася на островах Теркс і Кайкос, за підсумками World Travel Awards 2012 у категорії Гастрономічний туризм в країнах Південної Америки (South America’s Leading Culinary Destination) з дев’яти номінантів перемогу отримала країна Перу. Фінальна церемонія відбудеться в грудні в Індії.

На церемонії у Великобританії спеціальний директор проектів Liz Chuecas подякувала всім, хто голосував за Перу та перуанських кулінарних майстрів і цим дав можливість популяризувати перуанську їжу в світі.
 Сучасна перуанська кухня є сумішшю традиційних найкращих морепродуктів з Тихого Океану, кукурудзи, картоплі, гострого соусі Аджі, до яких додано іспанський вплив, а також китайські та західно-африканські елементи. Вона підходить прихильникам здорового харчування, так як включає в себе визнані корисні складники (наприклад, лободу) і впевнено завойовує передові гастрономічні позиції в світі.
Causa [2]

Causa - страва на конкурсі

Етнічна Перуанська кухня сягає своїми коріннями до культури Інків та включає в себе традиційні страви, такі як tacacho, перемнуті та смажені зелені банани, з cecina – сушеною свининою. Відома й сьогодні страва Ceviche, часто пишеться “севіче” в Перу, є флагманом серед блюд прибережних кухні та однією з найпопулярніших страв серед перуанців. Вона складається з Андського перецю чилі, цибулі, маленьких шматочків сирої білої риби (наприклад, Корвіна або білий морський окунь), маринованих  в соку лайма та змішані з чилі. Ceviche подається з вареною солодкою картоплею (camote), підсмаженими зернами (Cancha), а іноді до неї додаються місцеві зелені водорості Yuyo.
Gastón Acurio [3]

Gastón Acurio, шеф-кухар, відомий перуанський ресторатор

Перуанські шеф-кухар Гастон Акуріо (Gastón Acurio) зіграв величезну роль у зростанні популярності перуанської кухні. Гастон відкрив свій перший ресторан в Лімі в 1994 році разом зі своєю дружиною Астрід. З тих пір він розширив свій бізнес у столицях Південної Америки, таких як Богота, Сантьяго-де-Чилі і Буенос-Айрес. Гастон недавно відкрив ресторанів в Сан-Франциско і Мадриді. Він також опублікував ряд книг по перуанській кухні та є автором документального фільму.
Страви на церемонії [4]

Перуанка у традиційному одязі з тарілкою курячого бульйону

Страва-конкурсант [5]

Страва-конкурсант

морепродукти [6]

морепродукти

В інтерв’ю The Financial Times відомий шеф-повар Вірджіліо Мартінез (Virgilio Martinez) зазначив, що, незважаючи на стрімку глобалізацію, зокрема в гастрономічному плані, все ще досить рідко можна побачити перуанський ресторан, скажімо, в Лондоні.

Переможців World Travel Awards 2012 у категорії Гастрономічний туризм в країнах Південної Америки (South America’s Leading Culinary Destination) було вибрано за підсумками голосування споживачів з номінантів, яких визначили туристичні експерти.

1. World Travel Awards http://www.worldtravelawards.com/award-south-americas-leading-culinary-destination-2012 [7]

2.NNN Nam News Network  http://www.namnewsnetwork.org/v3/read-photo.php?id=MTI5Nzg= [8]

3. Mail Online http://www.dailymail.co.uk/travel/article-2206022/Peru-named-South-Americas-best-destination-foodie-break.html [9]

4. Yahoo! News http://sg.news.yahoo.com/peru-wins-south-americas-leading-culinary-destination-award-141510238.html [10]

5. Peruvian cuisine  http://en.wikipedia.org/wiki/Peruvian_cuisine [11]