- Etnocook: сайт етнічної кухні - https://etnocook.com.ua -

Чорниці

Всі фото клікабельні, а статтю можна легко та зручно роздрукувати [1]

чорниці [2]

чорниці

Цілющі та поживні властивості ягід чорниці були знайомі нашим предкам ще з дохристиянських часів і широко застосовуються зараз – Всесвітня організація охорони здоров’я відвела їй важливе місце в списку найголовніших продуктів харчування.

чорниці в лісі [3]

чорниці в лісі

В Україні поширені низькорослі кущі чорниці, або черниці, борівки, у Карпатах їх ще називають афина і яфина (лат. Vaccinium myrtillus L), які ростуть у лісах, період цвітіння припадає на кінець весни-початок літа. Ягоди збирають на початку і всередині літа за допомогою спеціальних ковшів (“гребенів”) або руками.

Традиційно ці ягоди вважають чудовим джерелом вітаміну А, який рекомендують для профілактики та лікування захворювань зору; заліза – від анемії; кальцію; а також вітаміну К, що корисний для кісток; вітамін С, який запобігає утворенню вільних радикалів та уповільнює процеси старіння; марганець.

При захворюваннях та розладах шлунково-кишкового тракту чорниця є незамінною, вважається природним антибіотиком і антисептиком: попереджає та затримує гнильні та бродильні процеси, має антибактеріальну дію, а дубильні речовини діють як протизапальний засіб. Її рекомендують при шлункових і кишкових коліках,від дизентерійної палички, стафілококів, збудників дифтерії та брюшного тифу.

ягоди чорниці на кущі [4]

ягоди чорниці на кущі

Сушені і свіжі ягоди мають властивість покращувати адаптивні та імунні функції організму, чаї, настоянки, киселі вживаються при гострих распіраторних захворюваннях.

З плодів та листя чорниці виготовляють ліки для хворих цукровим діабетом.

І це ще не повний список, так як ці унікальні ягоди рекомендують вживати при хворобах нирок і сечового міхура, для лікування захворювань печінки, жовчного міхура, ревматизму, подагри,  шкірних хворобах, для втрати зайвої ваги та покращення стану серцево-судинної системи. Також проводяться дослідження про вплив чорниці на зменшення ризику онкологічних захворювань.

 

Ліля Тяжка для Etnocook

Використані джерела:

1. Чорниця. Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії. [5]

2.Blueberries [6]

3.Blueberry Nutrition [7]

4. Nutrition Facts, Blueberries, raw

Також читайте статтю про збір і переробку чорниць : Заготівля чорниць [8]